Nosemit 500 ML
Nosemit 500 ML

Nosemit 500 ML

Fiyat : ₺190,00

A-HÜCUM DOZU UYGULAMASI:(BU UYGULAMA NOSEMA CERANAE VE NOSEMA APİS’E KARŞI MÜCADELE ESASINA GÖRE BELİRLENMİŞTİR.)

Arıtürk-Nosemit bitkisel sıvı ekstrakt karışım 1/20 oranında (20 lt suya 1 lt Nosemit ilave edilir) homojen bir şekilde karıştırılır. Hazırlanan karışım 2 gün ara ile çıta aralarına arıların üzerine gelecek şekilde püskürtme yöntemi ile en az 4 ya da 5 defa uygulanmalıdır. Ayrıca kovan iç yüzeylerine ve uçuş tahtasına da bu uygulama aynı tekrar yapılmalıdır.

B-BESLEME ÜRÜNLERİ İLE VERİLMESİ :(BU UYGULAMA NOSEMA CERANAE VE NOSEMA APİS’E KARŞI ARILARIN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ DESTEKLEME ESASINA GÖRE BELİRLENMİŞTİR.)

1-ŞURUP İÇERİSİNE KARIŞTIRILARAK UYGULAMA:

Hazır şuruplar ya da yetiştiricinin kendi hazırladığı şuruplarda 1/100 oranında (100 lt şuruba 1 lt Nosemit ilave edilir) homojen bir şekilde karıştırılmalıdır. Hazırlanan karışım 2 gün ara ile en az 5 ya da 6 doz verilmelidir. Bütün koloniye verilmesi sağlanmalıdır. Gerekli hijyen koşulları sağlanmadan hazırlanan ticari şuruplar ya da yetiştiricinin kendi hazırladığı şurupların kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez.

Not: Bir tür bağırsak enfeksiyonu olan Nosemosis’de arılarda beslenme isteksizliği nedeni ile şuruplukta yapılan beslemede yararlanım düzeyi oldukça düşük olduğu için şuruplukta besleme bu dönemde tavsiye edilmez.

2-KEK İÇERİSİNE KARIŞTIRILARAK UYGULAMA

Hazırlanacak olan 100 kg arı kekine 1 lt Nosemit ilave edilir. Folklorik kullanım ve bilimsel literatüre uygun olarak standardize edilmiş olan Arıtürk ürünleri tamamen doğal bitki ekstraktlarından elde edilmiştir. Hiçbir şekilde kalıntı bırakmaz. İçeriğindeki bitki ekstraktlarından sağladığı aroma etkisinin yanı sıra anti mikrobiyal, anti oksidan ve anti fungal etkilerde göstermektedir.

Özel saklama koşulu yoktur.

Hava sıcaklığının 14 derece ve üzeri olduğu her dönemde kullanılabilir.

NOSEMİT PREMİKS (BİTKİSEL SIVI EKSTRAKT KARIŞIM)

KULLANIM AMACI : Nosemit bitkisel karışım premiksi doğada ve balda doğal olarak bulunan etkenler dikkate alınarak geliştirilmiştir. İçerdiği bitki ekstrelerinden Sinirliot ekstresi Avrupa farmakopesi tarafından Anti mikrobiyal oalrak belirtilmiştir. Kekik ekstresinde bulunan timol etken maddesinin iç ve dış parazitlerin önlenmesinde oldukça etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ayrıca Civanperçemi ekstresi içerisinde bulunan etken maddeler Nosema ceranae ve Nosema apis adı verilen protozoon enfeksiyonuyla mücadelede oldukça etkilidir.

“Nosema apis ile enfekte olan arılar 18 ila 54 gün yaşarken, Nosema ceranae ile enfekte olan arılar 8 gün içerisinde ölmektedir.”

  • Toksik değildir, balda ve bal mumunda hiçbir kalıntı bırakmaz.
  • Çeşitli zamanlarda görülebilen Nosema ceranae ve Nosema apis varlığının en yoğun görüldüğü İlkbahar ve ikinci derecede görüldüğü sonbaharda arıların bu protozoonlara karşı korunmasına yardımcı olur.
  • Kullanıldığı dönem itibari ile koloniyi yaklaşık 2-3 aylık sürede protozoonlara ve diğer mikroorganizmalara karşı korumaya yardımcı olur.
  • Nosemit Biktisel Karışım; Koloni kaybına neden olabilen etkenlerin başında gelen bu protozoon ve mikroorganizmalarla mücadelede bilimsel olarak kanıtlanmış en etkili doğal üründür.
  • Mide ve barsaktaki pH dengesini sağlamaya yardımcı olur.
  • İçeriğindeki bitki ekstreleri sayesinde arıların doğal bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı mücadelede etkin rol oynar.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR